LOKALIZACJA WYCIEKÓW

Lokalizacja wycieków wody - Łódź i okolice

Profesjonalnie zajmujemy się wykrywaniem wszelkich nieszczelności w sieciach i instalacjach sanitarnych, w tym wodno-kanalizacyjnych wewnątrz budynków oraz mieszkań.

Lokalizację wycieków wody wykonujemy w Łodzi i okolicach. Zakres prac obejmuje takie badania jak na przykład:

  • badanie georadarowe,
  • badanie nasłuchowe,
  • badanie termowizyjne,
  • Substancje barwiace, znaczniki,
  • badanie gazem sladowym- zanacznikowym,
  • próby szczelności instalacji wod-kan,
  • zadymianie,
  • pomiary wilgotności,
  • badanie akustyczne,
  • badanie inspekcyjne.


wykrywanie nieszczelności

Lokalizacja wycieków Łódź, szybka i fachowa pomoc

Próba szczelności instalacji wodno-kanalizacyjnych to podstawowe badania, dzięki któremu specjaliści są w stanie wykryć dokładne miejsce wycieku, badanie wstępne polega na podniesieniu ciśnienia do wartości ciśnienia próbnego trzy razy w 10-minutowych odstępach. Dalej wykonywane jest badanie główne, które polega na utrzymaniu wartości ciśnienia próbnego przez okres 2 godzin.

Substancje barwiące i znaczniki

Drugim podstawowym sposobem na zlokalizowanie wycieku jest użycie substancji barwników, polega na tym, że wpuszczamy do instalacji specjalistyczny gaz znacznikowy. Przy pomocy specjalnego detektora, fachowcy pracujący w naszej firmie z łatwością zauważą wówczas miejsce wycieku.

Badanie akustyczne

Badanie akustyczne wykonujemy za pomocą specjalnego przyrządu, jakim jest geofon. Jego istotą jest przenoszenie drgań mechanicznych w impulsy elektryczne. Następnie szum, jaki wydaje medium, które pod ciśnieniem wycieka z rurociągu, jest przenoszony na powierzchnię gruntu, w wyniku czego, drgania występujące w tym miejscu wychwytywane są przez geofon, dzięki czemu specjaliści z łatwością mogą określić miejsce wycieku, a także cały obszar, na którym występuje nieszczelność.

Lokalizacja wycieków wody Łódź, badanie termowizyjne

W naszej ofercie znajduje się także lokalizacja wycieków za pomocą badania termowizyjnego. W tym celu wykonujemy zdjęcia przy pomocy kamery termowizyjnej, na których widoczne są linie, przedstawiają one różnicę temperatur. Nasi specjaliści są w stanie sprawdzić wówczas z dużym prawdopodobieństwem, gdzie dokładnie występuje nie tylko miejsce wycieku, ale i jego źródło.

Badanie georadarowe Łódź oraz woj. łódzkie

To nowoczesne i zaawansowane rozwiązanie stosujemy przy lokalizacji wycieków. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, która oferuje takie rozwiązanie. Georadar pozwala na określenie położenia sieci wodociągowych, ciepłowniczych oraz kanalizacyjnych, zarówno na terenie otwartym, jak i w pomieszczeniach. Jest to całkowicie bezinwazyjna metoda, która pozwala na wstępną ocenę wyników, także podczas trwania prac pomiarowych. Dlatego georadar sprawdzi się wszędzie tam, gdzie inne metody zawiodą.

MASZ JAKIEŚ PYTANIE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!