Dezynfekcja

Dezynfekcja i ozonowanie - Łódź

Nasza firma F.H.U. Tokarski Waldemar Tokarski z Łodzi dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem do przeprowadzania takich zabiegów, przed rozpoczęciem dezynsekcji najpierw zalecamy odbyć konsultacje ze specjalistą firmy Tokarski.

Dezynfekcja pomieszczeń biurowych Łódź, zapraszamy!

Ozonowanie mieszkania Łódź, Mimo swojej wysokiej niestabliności skuteczność ozonowania jest bardo wysoka

Skuteczność tej metody jest bardzo wysoka, gdyż ozon jest gazem niestabilnym, o bardzo szybkim czasie rozpadu. Ozonu nie da się zmagazynować, ponieważ wytwarza się go poprzez poddanie suchego powietrza wyładowaniom elektrycznym o wysokich napięciu i częstotliwości tzw. wyładowaniom koronowym. Działa kilkaset razy gwałtowniej niż chlor i w znacznie krótszym czasie niszczy mikroorganizmy i zarodniki. Ponadto skutecznie eliminuje związki nadające wodzie niepożądany smak i kolor. Jego właściwości sprawiają, że dezynfekcja ozonem doskonale uzupełnia osuszanie budynków po zalaniu, eliminując ryzyko rozwoju groźnych chorób i rozprzestrzenianie się zapachu stęchlizny czy powstawaniu zagrzybień.

Kiedy i po co przeprowadza się ozonowanie?
    1. Do usunięcia groźnych drobnoustrojów dla zapewnienia wysokiej higieny przestrzeni,
 usuwania pleśni oraz neutralizacji zagrzybień pomieszczeń.
    2. Do usuwania nieprzyjemnych zapachów różnego pochodzenia po zalaniach, pożarach czy pracach wykończeniowych i remontowych np. malowanie.

Ozonowanie pomieszczeń Łódź, Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Firma FHU TOKARSKI świadczy kompleksowe usługi dezynfekcji poprzez ozonowanie pomieszczeń w całej Polsce, głównie w Łodzi i województwie łódzkim oraz w Warszawie. W pierwszej kolejności zapraszamy do kontaktu, w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Nasza firma zajmuje się dezynfekcją pomieszczeń i archiwów. Nowoczesne zaplecze jakie posiada umożliwia jej skutecznie usuwać zagrożenia wywołane przez drobnoustroje, przestrzenie są ponownie czyste i bezpieczne dla użytkowników.

Do dezynfekcji pomieszczeń i archiwów wykorzystujemy technikę ozonowania powietrza wykorzystując ozon jako silny środek utleniający, który jest w stanie błyskawicznie likwidować różne drobnoustroje, np. takie jak: bakterie, wirusy, grzyby itp. Usuwa roztocza, skutecznie utlenia związki organiczne i nieorganiczne. Działa efektywniej niż chlor oczyszczając przy tym powietrze z nieprzyjemnych zapachów.

Jeżeli konieczna jest dezynfekcja dokumentów i archiwów to zapraszamy do kontaktu w firmie FHU TOKARSKI.

Dezynfekcja powietrza i powierzchni w przestrzeniach zamkniętych

Zalecane do zabezpieczań imprez masowych, wykonywana może być przed, po wydarzeniu i w czasie rzeczywistym, w trakcie trwania wydarzenia czy spotkania. Usługa polega na umieszczeniu urządzeń dezynfekujących powietrza lampami UV-C. Niszczenie wirusów i bakterii, dezynfekcja odbywa się wewnątrz urządzenia, w specjalnej do tego zaprojektowanej komorze. Powietrze zasysane jest do urządzenia, które przepływa przez komorę dezynfekującą gdzie poddane jest działaniu światła UV-C.

Dezynfekcja termiczna nie wymaga opróżniania pomieszczeń, ponieważ usuwamy tylko te towary i tą żywność, które nie tolerują wysokiej temperatury, np. folie plastikowe, czekoladę, kwiaty itp.

Na uwagę zasługuje fakt, że podczas zabiegu w powietrzu i na powierzchni nie pozostają żadne substancje chemiczne w przeciwieństwie do metod chemicznych. Więc sprzątanie nie jest konieczne po takim zabiegu. Stosowanie tej metody pozwala pozbyć się wszystkich owadów, larw, jajeczek i uniknąć ryzyka niepełnej dezynsekcji, dlatego jest alternatywą dla ozonowania pomieszczeń, zapewniając podobny poziom dezynfekcji.

Dezynfekcja pomieszczeń biurowych – Łódź

Co do zasady jedynym przeciwwskazaniem jest nietolerancja temperatury w zakresie ok. 50-70C. Większość materiałów i urządzeń, które mają zastosowanie w gospodarstwach domowych oraz instytucjach są odporne na krótkotrwałe działanie temperatury 50-70C.

Dezynsekcja termiczna znajduje zastosowanie wszędzie, np.:
– w pokojach hotelowych,
– we wnętrzach samochodów,
– w pomieszczeniach mieszkalnych,
– w szatniach,
– we wnętrz samolotów,
– w wagonów pasażerskich i towarowych.

Analogicznie można ją zastosować do niszczenia wirusów.
 

https://www.youtube.com/watch?v=hLKeiqO5TQY – film prezentacja

 

Ozonowanie mieszkania Łódź- wilgoć, a jej nadmiar

Wilgoć w powietrzu jest niezbędna do życia wszystkich organizmów, w tym człowieka, jej nadmiar może nieść za sobą poważne konsekwencje, jeżeli temperatura w pomieszczeniach wynosi 20-22°C. Optymalna wilgotność powietrza powinna być w zakresie 30-65%. Ciągłe lub gwałtowne opady deszczu przy przeciekającym dachu czy zalanie piwnicy w wyniku np. pęknięcia rury powodują wzrost pary wodnej w powietrzu. Jeżeli jej obecność osiągnie poziom powyżej 70% stworzy sprzyjające środowisko dla rozwoju grzybów pleśniowych.
 

Dezynfekcja mieszkania Łódzkie, dlaczego należy o to zadbać?

Pleśnie to potoczna nazwa saprofitycznych grzybów z gatunku pędzlaków, kropidlaków, pleśniaków oraz kilku innych. Kiedy pojawią się na ścianach, nie tylko niweczą estetykę wnętrza. Ich konsekwencjami jest nieprzyjemny zapach a rozsiewane przez nie zarodniki zawierają wiele toksycznych substancji, dlatego zaniedbanie odgrzybiania pomieszczeń powoduje przeniesienie pleśni na teren całego budynku. Wdychane toksyny przez użytkowników przyczyniają się do powstawania infekcji, alergii oraz osłabienia układu immunologicznego. Niektóre mikrotoksyny mają też działanie rakotwórcze, neurotoksyczne, powodują krwotoki i wymioty oraz uszkadzają wątrobę.

Ozonowanie pomieszczeń Łódź, dlaczego warto działać szybko?

Powstały z wilgoci grzyb negatywnie wpływa na zdrowie ludzi i zwierząt, niszczy pomieszczenia w tym sprzęty domowe. W związku z tym, nigdy nie należy dopuszczać do jego rozwijania się i rozprzestrzeniania. Jeżeli zauważymy coś niepojącego na ścianie, działamy od razu. Wykonujemy profesjonalne odgrzybianie budynków i mieszkań w Łodzi i województwie łódzkim oraz w Warszawie i całym województwie mazowieckim. Stosujemy nowoczesne metody pozbywania się grzybów i doradzamy, jak sobie radzić z tym problemem lub jego nawrotami.

Ozonowanie pomieszczeń Łódź – jak uniknąć powstawanie grzyba?

Powodem powstawania grzyba może być:
– niedostateczne ogrzewanie pomieszczeń,
– brak dobrej wentylacji,
– skraplanie się pary wodnej,
– awarie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
– nadmiar wilgoci technologicznej (np. w wyniku niedoschnięcia ścian po pracach remontowo- budowlanych),
– nieprawidłowa izolacja termiczna ścian zewnętrznych lub jej brak,
– mostki termiczne -przemarzanie ścian.
Wymienione czynniki prowadzą do tego, że w domu lub mieszkaniu powstaje szkodliwa narośl na ścianach. Odgrzybianie ścian metodą ozonowania pomieszczeń wiąże się z kosztami, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Jedną z metod usuwania wykwitów zagrzybień jest zastosowanie ozonu, świadczone usługi odgrzybiania przez F.H.U Tokarski to ekologiczne i bezpieczne metody dezynfekcji.

Ozonowanie Łódź, zapraszamy!

Dysponujemy zaawansowanym technologicznie sprzętem do ozonowania, odgrzybianie z zastosowaniem ozonu jest w bardzo skuteczną metodą pozbycia się problemu. Ozon jest idealnym środkiem dezynfekującym, o wiele bardziej skuteczniejszym w działaniu od tradycyjnego chloru.

MASZ JAKIEŚ PYTANIE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!