HYDROIZOLACJA

Hydroizolacja, Łódź

Remmers, wtórna hydroizolacja wewnętrzna

Świadczymy usługi polegające na wykonaniu prac przygotowawczych, na podstawie sprawdzonych systemów do pomieszczeń użytkowych i mieszkalnych.

Wtórna hydroizolacja jest alternatywą, jeżeli nie ma swobodnego dostępu od zewnątrz do zawilgoconej ściany piwnicy, np. z powodu istnienia zabudowy lub sąsiednich budynków. W związku z tym wykonujemy ją od wewnątrz, dzięki optymalnie dopasowanym systemom produktów możemy w ten sposób stworzyć wysokiej jakości przestrzeń życiową.

Jak to robimy?

W pierwszej kolejności usuwamy stare tynki oraz powłoki malarskie tak, aby nie przekroczyć 80 cm powyżej strefy uszkodzeń. Następnie po pozbyciu się uszkodzonych spoin dokonujemy niezbędnych napraw, gruntujemy powierzchnię. Później wykonujemy warstwę szczepną. Wszystko to ze względuna reakcje preparatu gruntującego. Fasetę uszczelniającą robimy na przejściu ściana/posadzka oraz tworzymy warstwę wyrównawczą, gdzie wyrównujemy wszelkie nierówności metodą „świeże na świeże”. Na koniec na uszorstnionej powierzchni tworzymy warstwę uszczelniającą o grubości około 2 cm, dla wyższej klasy wykończenia od 2 do 7 dni po wykonaniu, nakładamy około 0,5cm. tynku drobnoziarnistego.

 

 

Wewnętrzna izolacja przeciwwodna

Hydroizolacja przeciw wilgociowa przy zastosowaniu systemu Skamol.

SkamoWall Basic to system przeznaczony i opracowany do izolacji wewnętrznej budynków. Wybierając go, przede wszystkim eliminujemy powtarzające się problemy z wilgocią oraz pleśnią w pomieszczeniach. Skutecznie wchłania nadmiar wilgoci, która gromadzi się w ścianach. Jeżeli zapewnimy odpowiednią wentylację, to całość wody skondensowanej w płytach zostaje odprowadzona poprzez odparowanie do pomieszczenia, co tez uniemożliwia rozwój grzybów pleśniowych oraz wykwitów.

Metoda ta w przeciwieństwie do termoizolacji zewnętrznej wymaga bardziej szczegółowej analizy przegrody oraz doboru jak najlepszego materiału do wykonania izolacji. Dlatego najważniejszą rolę odgrywa tutaj nie współczynnik przenikania ciepła, a paroprzepuszczalność oraz zdolność do magazynowania i oddawania wilgoci.  

Jak działa system SkamoWall Basic?

Wykorzystanie technologii powoduje, że poziom wilgoci w pomieszczaniu poddany jest regulacji. Ponieważ płyty posiadają niewielkie pory i potrafią wchłaniać wodę z wilgoci zawartej w powietrzu. Dzięki płycie krzemianowo-wapiennej, która jest głównym elementem systemu. Woda zawsze szuka najbardziej suchej części materiału. Kiedy pomieszczenie jest wentylowane, zawarta w nim wilgoć jest uwalniana z powrotem do pomieszczenia w postaci pary.

Zalety:

– Regulacja wilgotności w pomieszczeniu,

– Zapobieganie powstawania pleśni, uniemożliwia rozwój groźnych dla zdrowia grzybów pleśniowych dzięki wysokiemu pH,

– Wygłuszanie i podnoszenie temperatury ścian w pomieszczeniu, poprzez termoizolację,

– Zastosowane bezpieczeństwo pożarowe, najwyższa klasa reakcji na ogień-typ A.

 

 Hydroizolacja (iniekcja krystaliczna) izolacja pozioma

Przy zastosowaniu izolacji poziomej uszczelniamy pomieszczenia przed wilgocią podciąganą, ponieważ technologia kremu to rewolucja w dziedzinie przepon poziomych w istniejących budynkach.

Technologia kremu jako rozwiązanie problemów, Kiesol C

Skoncentrowana formuła kremu pozwala pokonać wiele problemów związanych z tradycyjnym wykonywaniem przepony poziomej w istniejących budynkach. Iniekcja krystaliczna wiąże ze sobą wiele zalet, służy do aplikacji bezciśnieniowych oraz nie wypływa z poziomo wywierconego otworu. Reasumując, to maksymalna wydajność przy minimalnych nakładach. 

Jeżeli porównamy właściwości dostępnych obecnie metod iniekcyjnego wykonywania poziomej przepony w istniejących murach lub służących do tego celu systemów produktów, łatwo stwierdzić znaczną przewagę technologii kremu nad systemami opartymi na produktach płynnych, oraz nad innymi preparatami iniekcyjnymi dostępnymi na rynku.

 Maksymalna wydajność przy minimalnych nakładach

Jak to robimy:

1. Wiercimy otwory o średnicy 12 mm. w spoinie wspornej poziomo, w odstępach co 12 cm.

2. Poprzez przedmuchanie odolejonym powietrzem usuwamy pył z otworów, czyli czyścimy wywiercone otwory.

3. Za pomocą pistoletu do aplikacji mas i lancy iniekcyjnej lub odpowiednich maszyn wprowadzamy krem do otworu. Po zakończeniu iniekcji zasklepiamy otwory równo z powierzchnią za pomocą szpachlówki.

Zalecamy też wykonać zabieg uzupełniający, polegający na wykonaniu pasa hydroizolacji pionowej w systemie remmers, co najmniej  30cm powyżej poziomu otworów.

 

MASZ JAKIEŚ PYTANIE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!