OSUSZANIE

Osuszanie kubaturowe budynków, mieszkań i pomieszczeń

Stosujemy je wtedy, kiedy woda zalała budynek, ja np. mieszkanie lub pomieszczenie. Pozbycie się nadmiaru wody i dokładne sprzątanie są niewystarczające. Dzieje się tak dlatego, że ściany lub posadzki szybko wchłonęły sporą część wilgoci.

 

Osuszanie po zalaniu Łódź, dlaczego należy pamiętać o osuszeniu po zalaniu?

Zaniechanie tej czynności skutkuje powstaniem grzybów i pleśni, a także trudnych do wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów, wilgoć zagraża nie tylko zdrowiu domowników, ale także strukturze murów i drewnianych konstrukcji domu, np. legary czy podłogi. Jednak aby usunąć skutecznie wilgoć, potrzebujemy kilku tygodni przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu jakim dysponujemy. Nasza firma, Osuszanie Tokarski jest synonimem zawodowego osuszania budynków.

Kompleksowe osuszanie pomieszczeń – Łódź

Osuszanie pomieszczeń w domu lub mieszkaniu rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy woda zostanie całkowicie zebrana i wypompowana. Aby cała procedura była skuteczna, ważne jest wyniesienie z budynku zawilgoconych mebli, mokrych rzeczy i ubrań oraz innych przedmiotów, które utrudniają osuszanie. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z mocno zalanymi pomieszczeniami, natychmiast  podejmujemy decyzję o rozpoczęciu osuszania.

Oferujemy kompleksową usługę osuszania budynków. Przed przystąpieniem do usługi przeprowadzamy oględziny, wykonujemy pomiary wilgotności, oceniamy stopień zawilgocenia. Wpływa to na dobranie odpowiedniej metody osuszania, dzięki temu zlecający jak najszybciej może przystąpić do prac remontowo-budowlanych lub przeprowadzić np. cyklinowanie parkietu.

Naszym klientom, w zależności od rodzaju zalania czy zawilgocenia, oferujemy osuszanie:

  •  kondensacyjne,
  •  mikrofalowe,
  •  elektro-fizyczne,
  •  podczerwieni.
  • adsorpcyjne,

Besprzecznie każde osuszanie wykonujemy zgodnie z najwyższymi standardami, zachęcamy do kontaktu.

Tutaj wykorzystujemy osuszacze, urządzenia likwidujące wilgoć są wyposażone w specjalne środki absorbujące wodę: żele silikonowe i krzemionkowe lub chlorek litu. Niewątpliwie adsorpcja jest całkowicie ekologiczna i bezpieczna, a wilgoć jest odprowadzana jest na zewnątrz budynku. Zakres temperatury pracy to -20°C do +40°C.

Kondensacyjne osuszanie ścian po zalaniu Łódź i woj. łódzkie, na czym polega?

Ten rodzaj osuszania polega zasysaniu wilgotnego powietrza komory osuszacza z parownikiem. Komora skrapla parę wodną do postaci cieczy, następnie woda spływa do zbiornika, aby proces osuszania był optymalny, należy zakleić wszelkie otwory i łączenia okien, drzwi oraz kratki wentylacyjne.

Osuszanie mikrofalowe to najszybsza metoda osuszania, ma zastosowanie w zalanych lub mocno zawilgoconych obiektach, które posiadają dużą ilość ograniczeń. Ponieważ technologia przypomina mechanizm działania kuchenki mikrofalowej ponieważ generator mikrofal podgrzewa mokre ściany, sufity oraz posadzki. Następnie wypycha wilgoć na zewnątrz i ostatecznie odparowuje ściany. Ten bezinwazyjny proces wymaga szczególnego zachowania zasad bezpieczeństwa, tutaj nie ma konieczności nawiercania ścian, skuwania tynków czy podłączania głośnych urządzeń. Oczywiście cały przebieg usługi wykonujemy przy pełnym nadzorze naszego specjalisty z firmy F.H.U. Tokarski, który posiada w tym zakresie wieloletnie doświadczenie.

Elektroosmoza, nazywana zamiennie z elektrofizycznym osuszaniem, polega na wykorzystaniu prądu stałego albo generowaniu  fal elektromagnetycznych. Zadaniem urządzenia jest wywołanie zjawiska przemieszczania się wilgoci z góry ku dołowi, efektem tych działań jest wypchnięcie kropelek wody do gruntu.

Osuszanie piwnic i nie tylko, zapraszamy do kontaktu- osuszanie pomieszczeń Łódź

Więcej informacji na temat oferty udzielają nasi pracownicy. Zachęcamy do kontaktu, udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące osuszania budynków i przedstawimy odpowiednią ofertę.

Osuszanie podposadzkowe- Łódź

Wykonujemy osuszanie podposadzkowe po zalaniu w Łodzi oraz na terenie całego Kraju. Nasze główne obszary działania to Łódź i woj. łódzkie, Warszawa oraz woj. mazowieckie, Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto) oraz całe woj. pomorskie.

Przez dylatacje posadki i ścian po zalaniu ulegają strefy izolacji, np. posadzka, styropian, folia, papa, mury i stropy. Aby przeciwdziałać powiększeniu się szkody szybko osuszamy miejsca najbardziej narażone na wilgoć. Bez wątpienia pracujemy kompleksowo oraz dobieramy odpowiednią metodę, sprzęt i ustalamy plan działania tak aby proces osuszania był optymalny.

Osuszanie podposadzkowe Łódź, profesjonalizm gwarantowany

Dzięki posiadaniu najwyższej klasy przyrządów pomiarowych potrafimy w bardzo dokładny sposób zlokalizować najbardziej zawilgocone miejsca. Dokładamy najwyższe starania aby je wysuszyć w sposób bezpieczny, mało inwazyjny lub nieinwazyjny oraz ekologiczny. Zalane pomieszczenia zawsze poddajemy dezynfekcji i/lub odgrzybianiu, ponieważ strefy które uległy zalaniu lub zawilgoceniu są w szczególny sposób narażone na powstanie i rozwój pleśni oraz grzybów.

Osuszanie ścian po zalaniu- Łódź

Pomieszczenia mogą ulec zalaniu podczas powodzi, ulewnego deszczu, gwałtownych roztopów czy na skutek awarii instalacji np. pęknięcia rury. Ściany i wyposażenie mieszkania wchłaniają wodę jak gąbka, w związku z tym wilgoć przenika również do głębszych warstw konstrukcji, pod podłogę i zwykle jest to warstwa izolacji. Wszystko to wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, a także specjalistycznej wiedzy, które posiadamy.

Osuszanie ścian po zalaniu Łódź, zapraszamy do kontaktu!

W miejscach ze słabą wentylacją lub jej brakiem nastąpi rozwój pleśni, materiały izolacyjne ulegną uszkodzeniu. W związku z tym, profesjonalne osuszanie podposadzkowe jest konieczne. Pracujemy głównie w Łodzi i województwie łódzkim oraz w Warszawie i województwie mazowieckim a także na terenie całego Kraju.

Profesjonalne osuszanie po zalaniu, Łódź

Oferujemy:
  • OSUSZANIE WARSTW IZOLACYJNYCH,
  • OSUSZANIE POSADZEK POD WARSTWĄ STYROPIANU,
  • OSUSZANIE JASTRYCHU PRZEZ ODWIERTY OD GÓRY LUB SPODU.

Usuwamy wilgoć z materiałów takich jak wełna mineralna czy styropian stosując metodę podciśnienia lub nadciśnienia. Wielowarstwowa konstrukcja podłogi jest niezbędna w celu zapewniania odpowiedniej izolacji termicznej. W przypadku jej zalania woda samoistnie nie odparuje i nie wystarczy tradycyjne wietrzenie czy zastosowanie osuszacza. Dlatego osuszanie warstw izolacyjnych w przeciwieństwie do osuszania np. ścian przysparza najwięcej trudności.

Osuszanie posadzki po zalaniu, Łódź

Osuszanie podposadzkowe stanowi część kompleksowej usługi przywracania czystości mieszkań i domów po zalaniu, jaką świadczy firma F.H.U. Tokarski. Przed przystąpieniem do pracy oceniamy sytuację: napierw dokonujemy oględzin,  przeprowadzamy pomiary wilgoci, później oceniamy stopień zniszczenia oraz dobieramy odpowiednią metodę osuszania podposadzkowego. Wszystkie te działania prowadzą do tego, aby zlecający jak najszybciej mógł przystąpić do prac budowlanych i remontowych.

Osuszanie mieszkania Łódź- dostosujemy metodę do problemu!

Naszym klientom oferujemy zastosowanie odpowiedniej metody osuszania np. adsorpcyjna, kondensacyjna, mikrofalowa, elektrofizyczna, podczerwieni oraz osuszaczy. W zależności od oceny naszego technologa stosujemy tzw. metody mieszane, oferujemy także wynajem osuszaczy. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.

Wybierając firmę F.H.U. TOKARSKI posiając ważną polisę na ubezpieczenie domu czy mieszkania istnieje możliwość zlecić osuszanie ścian i posadzek bezgotówkowo.

Bezgotówkowe osuszanie mieszkania Łódź, co to znaczy?

Jeżeli posiadasz ważną polisę to poprowadzimy całą sprawę za Ciebie, musisz jedynie  zgłosić szkodę, a jeżeli to będzie sprawiało Ci trudności, zrobimy to razem. Wszystkie pozostałe formalności załatwimy za Ciebie zaczynając od oględzin, pomiarów stopnia zawilgocenia do uruchomienia procesu osuszania. Oszacujemy straty, wskażemy jak przygotować pomieszczenia do oględzin przez ubezpieczyciela. Przygotujemy całą dokumentację potrzebną do rozliczenia szkody.

Osuszanie budynków Łódź, firma z wieloletnim doświadczeniem!

Czas jest bardzo istotny, dlatego jeżeli przystępujesz do osuszania bezpośrednio po zdarzeniu i korzystasz z firmy z dużym doświadczeniem jak np. F.H.U. TOKARSKI Waldemar Tokarski, to wszelkie przedmioty mogą pozostać w zalanych pomieszczeniach. Często w takich przypadkach powstaje dylemat czy wynosić przedmioty ruchome czy nie. Do obowiązku ubezpieczonego czy dysponenta lokalu należy zadbać, aby powstała na skutek zalania szkoda nie uległa powiększeniu. Należy podjąć wszelkie działania, które mogłyby okazać się bezskuteczne. Jeżeli masz wątpliwości jakie czynności podjąć to zapraszamy do kontaktu z fachowcami z F.H.U. TOKARSKI.

Po zalaniu przegród ścian, grodzi stropów czy zabudowy „G-k”, firma FHU Tokarski i firmy partnerskie współpracujące z nami posiadają odpowiedni sprzęt i doświadczenie w świadczeniu takich usług osuszania.

Polega na osuszaniu warstw izolacyjnych poprzez odwierty od góry.

To osuszanie warstw izolacyjnych poprzez odwierty od spodu i zastosowanie odpowiednich urządzeń do odseparowania wilgoci z warstwy izolacyjnej.

Przy osuszaniu fundamentów znaczenie ma odpowiednio wykonana izolacja pozioma i pionowa budynku oraz przy w występowaniu wód gruntowych istotną rolę odgrywają drenaże.

Osuszanie posadzki po zalaniu Łódź, możesz liczyć na naszą pomoc!

Kiedy zdecydowałeś się na osuszanie z Tokarskim lub firmami z nim współpracującymi możesz liczyć na pomoc w przygotowaniu kosztorysu remontowego na podstawie którego będziesz mógł wystąpić z roszczeniem do ubezpieczyciela. Reasumując z nami praca z ubezpieczalniami jest prostsza, ze względu na znajomość odpowiednich procedur przez co wypłata odszkodowania jest szybsza i prostsza.

MASZ JAKIEŚ PYTANIE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!