RENOWACJA PODŁÓG

Lakierowanie i cyklinowanie podłóg - Łódź

Jedną z najważniejszych zalet podłóg wykonanych z naturalnego drewna jest możliwość ich odnawiania. Cyklinowanie podłóg drewnianych to proces, który polega na szlifowaniu powierzchni drewna maszyną szlifującą – cykliniarką. Jest ona wyposażana w materiały ścierne o różnej gradacji – od najgrubszych do najdrobniejszych, które polerują drewno. Do obróbki brzegów są stosowane szlifierki krawędziowe, nazywane także brzegowymi.

Właściwe osuszanie pomieszczeń w domu lub mieszkaniu można rozpocząć dopiero wtedy, gdy woda zostanie całkowicie wypompowana. Niezbędne bez wątpienia jest też wyniesienie z budynku zawilgoconych mebli, mokrych rzeczy i ubrań. Dlatego też demontujemy i usuwamy elementy wykończenia, które zatrzymują lub w znaczny sposób utrudniają usuwanie wilgoci. W przypadku bardzo zalanych pomieszczeń warto podjąć natychmiastową decyzję o wynajęciu firmy, która dysponuje odpowiednim sprzętem do osuszania budynków oraz zatrudnia wykwalifikowanych pracowników.

Cyklinowanie podłóg zaleca się, gdy podłoga zaczyna wyglądać nieestetycznie – zazwyczaj raz na 8-10 lat, zależnie od jej stanu. Opisaną metodą można również usunąć farby i odsłonić drewno. Dzięki cyklinowaniu, czyli głębokiemu szlifowaniu parkietu, można odsłonić naturalny urok drewna. Podłogi zaleca się cyklinować przed pierwszym użyciem, a także systematycznie, gdy są one w gorszym stanie technicznym i wymagają odnowienia. Renowację podłogi warto też rozważyć po usunięciu wilgoci i odgrzybianiu pomieszczeń, jeśli stan drewna na to pozwala.

Dlatego też przed rozpoczęciem czynności warto skonsultować się z naszą firmą w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Cyklinowanie podłóg prowadzi się przed ostatecznym malowaniem ścian – wprawdzie ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia jest minimalne, jednak opary lakierów mogą spowodować odbarwienia na ścianach. Problemem może też być pył drzewny, który unosi się w powietrzu i osiada na różnych powierzchniach. Najlepiej wstępnie pomalować ściany i sufity przed cyklinowaniem, a ostateczne malowanie wykonać po odświeżeniu podłogi.

Montaż drzwi z ościeżnicami oraz listew przypodłogowych jest zależny od ich konstrukcji. Można je zainstalować wcześniej, ale konieczne jest ich zabezpieczenie na czas cyklinowania, aby nie uległy zniszczeniu. Montaż listew przypodłogowych można wykonać na samym końcu.

Jeżeli potrzebują Państwo specjalistów w zakresie cyklinowania podłóg, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Barwienie podłóg drewnianych – Łódź i okolice

Jest wiele sposobów na wykończenie podłogi drewnianej, można samemu zdecydować czy położyć olej, czy lakier, czy barwić i lakierować. Można sugerować się aktualnymi trendami lub własnym pomysłem- przecież to Państwo będziecie użytkownikami takiej podłogi. Jak w przypadku wyboru efektu końcowego można decydować samemu, tak w przypadku rodzaju i klasy materiałów warto skorzystać z porad fachowca FHU TOKARSKI. Koszt renowacji podłogi w szczególności kiedy decydujemy się na barwienie wzrasta ok. 40%. Renowacje podłóg wykonuje się raz na kilka kilkanaście lat i dlatego nie należy podejmować pochopnych decyzji.  Konsultacja z pracownikami firmy FHU Tokarski  i ich bogatym doświadczeniem oraz Państwa upodobaniami na pewno nie zaszkodzi a wręcz pozwoli na podjecie właściwej decyzji. Zanim Państwo zdecydujecie co do barwy podłogi i czy  warto barwić- zapraszamy do konsultacji z FHU Tokarski

Olejowanie jest jedną z dwóch metod skutecznego zabezpieczania drewnianych powierzchni podłóg przez brudzeniem i niszczeniem. Jest mniej trwałe od lakierowania, ale gwarantuje wyjątkowo piękny wygląd drewna oraz pozwala na znacznie szybszą eksploatację pomieszczenia. Olejowaniem najczęściej kończy się cyklinowanie parkietu przed jego pierwszym użyciem lub podczas okresowej regeneracji.

W naszej firmie stosujemy preparat WX-1, który składa się w 100% z naturalnych olejów i wosków. Pozwala on na uzyskanie bardzo wysokiej twardości powierzchni po wypolerowaniu dzięki zastosowaniu wosku carnuba. WX-1 szlachetnie wydobywa i podkreśla głęboki rysunek słojów drewna. Wyróżnia go najwyższy stopień bezpieczeństwa dla użytkownika – produkt zgodny z normą PN-EN 71-3/kontakt z żywnością/

Przeznaczenie

  • Podłogi drewniane w domach i mieszkaniach.
  • Ze względu na dużą odporność na wilgoć doskonale nadaje się do zabezpieczania elementów wykonanych z drewna w łazience czy kuchni. Zgodność z normą PN-EN 71-3 /kontakt z żywnością/ pozwala na zastosowanie tego oleju na blatach kuchennych deskach do krojenia chleba, do zabezpieczania drewnianych zabawek dziecięcych.
  • Na podłogi drewniane narażone na intensywne użytkowanie np. w miejscach typu: biura, restauracje, hotele polecamy olej EX-1. Efekt końcowy to matowe wykończenie. EX-1 spełnia wymogi na antypoślizg PN-EN 14904-2009. Zawiera filtr UV.

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie pomagamy Klientowi wybrać materiał i wzór ułożenia parkietu na podłodze. Dobieramy odpowiedni rodzaj kleju a nastepnie metodę wykończenia parkietu -lakierowanie, olejowanie, koloryzowanie.
Następnie przygotowujemy podłoże, na którym będziemy układali parkiet – sprawdzamy wilgotność podłogi i oceniamy czy nie posiada zbyt dużych ubytków. Zwracamy szczególną uwagę na wytrzymałość i równość. Jeżeli trzeba wyrównujemy ją masą samopoziomującą lub kładziemy dodatkową warstwę z płyty OSB. Przyglądamy się również jakości całej partii materiału przeznaczonego do położenia.

Cyklinowanie parkietu Łódź – zalety

Jedną z najważniejszych zalet podłóg wykonanych z naturalnego drewna jest możliwość ich odnawiania. Cyklinowanie parkietu to proces, który polega na szlifowaniu powierzchni drewna maszyną szlifującą – cykliniarką. Jest ona wyposażana w materiały ścierne o różnej gradacji – od najgrubszych do najdrobniejszych, które polerują drewno. Do obróbki brzegów są stosowane szlifierki krawędziowe, nazywane także brzegowymi.

Cyklinować można zarówno parkiety, jak i podłogi z desek drewnianych. Dzięki tej metodzie jest możliwe usunięcie wierzchniej warstwy drewna i odsłonięcie nowej. W trakcie cyklinowania prowadzi się również szpachlowanie z wykorzystaniem pyłu drewnianego i specjalnych mas, aby uzupełnić ubytki. Na koniec wycyklinowaną nawierzchnię zabezpiecza się lakierem podłogowym lub farbą.

Cyklinowanie parkietu zaleca się, gdy podłoga zaczyna wyglądać nieestetycznie – zazwyczaj raz na 8-10 lat, zależnie od stanu podłogi. Metodą cyklinowania można również usunąć farby i odsłonić drewno.

Cyklinowanie parkietu Łódź – kiedy warto?

Dzięki cyklinowaniu, czyli głębokiemu szlifowaniu parkietu, można odsłonić jego naturalny urok. Podłogi zaleca się cyklinować przed pierwszym użyciem, a także systematycznie, gdy są one w gorszym stanie technicznym i wymagają odnowienia. Renowację warto też rozważyć po osuszanie budynku i odgrzybieniu, jeśli stan drewna na to pozwala.

Kolejność prac wykończeniowych przy cyklinowaniu parkietów jest bardzo ważna. Dlatego też przed rozpoczęciem czynności warto skonsultować się z naszą firmą w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Cyklinowanie prowadzi się przed ostatecznym malowaniem ścian – wprawdzie ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia jest minimalne, jednak opary lakierów mogą spowodować odbarwienia na ścianach. Najlepiej pomalować ściany i sufity wstępnie przed cyklinowaniem, a malowanie ostateczne wykonać po wycyklinowaniu podłogi.

Montaż drzwi z ościeżnicami oraz listew przypodłogowych jest zależny od ich konstrukcji. Można je zainstalować wcześniej, ale konieczne jest ich zabezpieczenie na czas cyklinowania, aby nie uległy zniszczeniu. Montaż listew przypodłogowych można wykonać na samym końcu.

Cyklinowanie i lakierowanie parkietu Łódź – zapraszamy!

FHU TOKARSKI oferuje cyklinowanie parkietu – jeżeli potrzebują Państwo specjalistów w zakresie cyklinowania, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

MASZ JAKIEŚ PYTANIE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!